Sekcja Archiwalna

Sekcja Archiwalna to jedna z najmłodszych sekcji. Powołana w listopadzie 2003 aby ułatwić studentom specjalizacji archiwalnej szeroko rozumianą działalność naukową na tym polu, a także zaznajomić i zainteresować studentów innych specjalności tematyką archiwalną.

Sekcja w swoich założeniach ma zapoznanie studentów ze strukturą Archiwów Państwowych w Polsce i za granicą, co wiąże się z wyjazdami do Archiwów (m. in. do Cieszyna, Krakowa, Wrocławia. Pragi, Opawy) w celu prezentacji praktycznej strony ich działalności.

Jej członkowie biorą udział w zapoczątkowanej współpracy między uczelnianej, poprzez podejmowanie na forum ogólnopolskim aktualnych problemów i pomysłów, a także poprzez udział w konferencjach traktujących pośrednio lub bezpośrednio o tematyce archiwalnej.

Sekcja planuje także przeprowadzenie prac praktycznych, przykładowo przygotowanie indeksów Archiwum Państwowego w Pszczynie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>