Sprawozdanie z Zebrania Walnego SKNH UŚ – 26.10.2021 r.

26.10.2021 r. o godzinie 13:00, w sali 141 odbyło się pierwsze Zebranie Walne przypadające na rok akademicki 2021/2022. Celem zebrania było wybranie Przewodniczących Sekcji Historii: XIX i XX w. oraz Turystyki Historycznej. Dodatkowo na Zebraniu  przedstawiono plany na najbliższy rok akademicki, udzielono nowym członkom informacji dotyczących funkcjonowania Koła oraz Przewodniczący Sekcji zaprezentowali swoje inicjatywy na najbliższy semestr. Wybory poprzedzone były przyjmowaniem zgłoszeń na każde ze stanowisk.

O godzinie 13:10 nastąpiło pierwsze głosowanie, mające na celu wybranie Przewodniczącego Sekcji Historii XIX i XX w. Jedynym kandydatem na to stanowisko był Dominik Czernecki, który na wstępie przedstawił się zgromadzonym i przedstawił swój pomysł na Sekcję. W wyniku głosowania, został wybrany na Przewodniczącego Sekcji Historii XIX i XX w. Głosowanie zakończyło się wynikiem: 25 głosów – za, 5 – wstrzymało się.

Następnie o godzinie 13:15 odbyło się drugie głosowanie, które miało na celu wybranie Przewodniczącego Sekcji Turystyki Historycznej. Jedyną kandydatką została Weronika Paszek, która również przedstawiła swoje plany dotyczące Sekcji. Głosowanie zakończyło się wynikiem: 28 członków głosowało – za, 2 – wstrzymało się.

W dalszej części Zebrania Prezes – Karol Kustra udzielił informacji dotyczących planowanego wyjazdu na rekonstrukcję bitwy pod Austerlitz i rozpoczął wstępne zapisy , zachęcił również nowych członków do aktywnego uczestnictwa w życiu Koła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>