Sprawozdanie z Zebrania Walnego SKNH UŚ 14.10.2020 r.

14.10.2020 roku o godzinie 19.00 odbyło się pierwsze Zebranie Walne przypadające na rok akademicki 2020/2021, do którego wykorzystano platformę Microsoft Teams. Celem Zebrania Walnego było obsadzenie wakatów na stanowiskach Przewodniczących Sekcji Historii: Starożytnej, Nowożytnej (XIX wiek) i Najnowszej oraz przedstawienie planów na najbliższy semestr i omówienie spraw organizacyjnych przekazanie informacji na temat sposobu działania Koła w nadchodzącym semestrze. W spotkaniu uczestniczył gościnnie Opiekun Naukowy Koła dr Paweł Duda. Wybory poprzedzone były przyjmowaniem zgłoszeń kandydatur na każde ze stanowisk.

O godzinie 19.10 nastąpiło pierwsze głosowanie, mające na celu wybranie Przewodniczącego Sekcji Historii Starożytnej. Jedynym kandydatem na to stanowisko był Adrian Woś, który ubiegał się o reelekcję. 19 członków głosowało – za, 8 – się wstrzymało.

Następnie o godzinie 19.15 nastąpiło drugie głosowanie, które miało wyłonić Przewodniczącego Sekcji Historii Nowożytnej (XIX wiek). Jedynym kandydatem został Mateusz Kopeć, który w wyniku głosowania został wybrany Przewodniczącym Sekcji Historii Nowożytnej (XIX wiek). 23 członków głosowało – za, 4 – się wstrzymało.

Z powodu braku kandydata na stanowisko Przewodniczącego Sekcji Historii Najnowszej, Sekcja została zlikwidowana decyzja Zarządu. Po zakończeniu wyborów głos został przekazany Przewodniczącemu Sekcji Historii Kościoła Jarosławowi Zawiszy. Przedstawił oraz zaprosił wszystkich członków Koła do czynnego udziału w konferencji naukowej pt. “Między Katedrą a Katedrą”, która jest organizowana we współpracy z Kołem Naukowym Teologów. Następnie nastał czas na pytania i zabranie głosu przez członków zwyczajnych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>