Śląski Festiwal Nauk

W dniach 13-14 stycznia odbyła się trzecia edycja Śląskiego Festiwalu Nauki, na którym Studenckie Koło Naukowe Historyków wraz z Instytut Historii Uniwersytetu Śląskiego mogło zaprezentować następujące wystawy: „Na frontach II wojny światowej” i „Średniowiecze – nie takie wieki ciemne”. Zorganizowaliśmy także warsztaty, na których każdy chętny mógł wcielić się w rolę średniowiecznego kopisty przepisując łacińskie rękopisy. Ponadto dużym zainteresowaniem cieszyły się przygotowane przez nas pokazy. Pierwszym z nich były „Dzieje średniowiecznej Skandynawii w sagach zapisane” przy narracji dr hab. Jakuba Morawca. Kolejne to: „Jak w średniowieczu wojowano? Inscenizacja bitwy.” i „W kręgu skandynawskiej poezji… Występ barda”. Oczywiście ten ostatni nie mogłyby się odbyć bez współpracującej z nami grupy Utgard Gliwice, za co bardzo serdecznie im dziękujemy.
Festiwal Nauki był świetnie spędzonym czasem, pełnym dobrej zabawy, nowych doświadczeń, ale i także ciężkiej pracy. Sami zobaczcie…