Walne Zebranie Studenckiego Koła Naukowego Historyków

Dnia 27 listopada odbyło się Zebranie Walne Studenckiego Koła Naukowego Historyków pod przewodnictwem prezesa – Kacpra Perkowskiego. Frekwencja dopisywała, gdyż na zebraniu zjawiło się prawie 30 członków Koła Naukowego. Spotkanie to jednak zostało poprzedzone odczytem referatów wygłoszonych przez członków SKNH. Referenci przedstawili następujące tematy: Obraz kobiet w “Kronice,, Jana z Czarnkowa – Oliwia Krupska; Rola kobiet w wiekach średnich na obszarze Europy – Kamil Pawłowski; Katarzyna Medycejska – kontrowersyjna królowa – Marta Świeszek. Podczas odczytów referatów obecny był doktor Jacek Szpak. Następnie, już na zebraniu właściwym, zostały poruszone ważne kwestie dotyczące planowanych wydarzeń tj. spotkanie wigilijne, które ma się odbyć 20 grudnia, Festiwal Nauki czy też wyjazd pokazowy do mikołowskiego liceum. Ustalono także następne Zebranie Walne na styczeń 2019 roku.