Wizyta w KL Auschwitz.

W dniu 21.10.2013 roku grupa studentów ze Studenckiego Koła Naukowego Historyków UŚ wzięła udział w wizytacji obozu koncentracyjnego KL Auschwitz w ramach wystawy „Przetrwanie przez sztukę”.  Po obozie grupa przemieszczała się śladami Franciszka Znamirowskiego, więźnia KL Auschwitz-Birkenau. Następnie grupa udała się do Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu, w którym miała miejsce wystawa prac Franciszka Zamirowskiego, które tworzył podczas jego pobytu w obozach. Wysłuchaliśmy także wykładu wprowadzającego, który wygłosił dr Roman Smolorz z Uniwersytetu w Ratyzbonie.