Sprawozdanie z Walnego zebrania SKNH UŚ.

Dnia 5 marca odbyło się walne zebranie SKNH UŚ z udziałem opiekuna – Pani doktor Barbary Kalinowskiej-Wójcik.  Spotkanie rozpoczął prezes Dawid Madziar, omawiając plany działalności Koła Naukowego w letnim semestrze. Na czoło tej działalności wychodzi Konferencja PAN Śląska, która ma odbyć się przy współpracy z Instytutem Badań Regionalnych oraz z udziałem ośrodków akademickich z Wrocławia i Opola oraz czeskich – z Opawy i Ostrawy. Drugim ważnym punktem będzie Festiwal Nauki organizowany przez Samorząd Studencki. Z ramienia SKNH UŚ koordynatorem tej imprezy została Patrycja Dziurka. Następnie Dawid przypomniał o zbliżających się tradycyjnie już Dymarkach Rudzkich i zachęcił do uczestnictwa w tym przedsięwzięciu szczególnie nowych członków Koła. Na przełomie maja i czerwca odbędzie się kolejny mecz studentów z wykładowcami Instytutu Historii. Prezes Koła zaprosił również członków koła do uczestnictwa w planowanej serii spotkań „Historia a film”, którego pomysłodawczynią jest p. Daria Chudoba, a współpracuje z Sekcją Historyków Integralnych. Pierwszym filmem będzie „Pancernik Potiomkin”. Kolejną podniesioną kwestią była współpraca z Instytutem Pamięci Narodowej w ramach projektu „Workshop IPN”. Ostatnią wspomnianą przez Dawida rzeczą był wyjazd do Lwowa, organizowany przez Prezesa sekcji Kresów Wschodnich. W ramach wyjazdu członkowie SKNH UŚ wystąpią z referatami dla dzieci w polskiej szkole. Tematyką przewodnią będą powstania narodowe. Spotkanie zakończyła krótka dyskusja.