Sprawozdanie z Konferencji „Ludzie i ich czasy: czasy po 1945 r.”

Dnia 10.12.2012 r. odbyła się kolejna już konferencja z cyklu „Ludzie i ich czasy” organizowana przez Studenckie Koło Naukowe Historyków UŚ. Tym razem obszarem zainteresowań referentów były czasy po roku 1945. Konferencję rozpoczęła organizator konferencji, Małgorzata Wolska, prezes Sekcji Historii Nowożytnej i Najnowszej. Po przywitaniu gości inauguracyjny wykład wygłosił dr hab. Kazimierz Miroszewski, wprowadzając słuchaczy w meandry tamtych czasów.

Następnie wystąpili referenci z następującymi referatami :

Daria Chudoba – „O bibelotach i robotach kuchennych. Obraz kobiety amerykańskiej w świetle krótkometrażowych filmów instruktażowych z lat 1945-1968.”

Zbigniew Przybyłka – „Stendhalowskie zwierciadło czy czysty eskapizm ? Lęki, fascynacje i mody zachodniej cywilizacji w Jamesie Bondzie od 1962 r. po czasy obecne.”

Dominika Ożarowska – „…Ocalałeś nie po to, aby żyć; Masz mało czasu, musisz dać świadectwo… Życie i twórczość Arno Lustigera.”

Damian Domżalski – „Upadek mitu „Solidarności” na ziemi zawierciańskiej”.

Po przerwie rozpoczęła się dyskusja, w czasie której referenci odpowiadali na pytania tak uczestników, jak i słuchaczy.  Po pytaniach nadszedł czas na podsumowanie konferencji, podziękowania i zaproszenia na kolejną edycję konferencji.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>