Sprawozdanie z uczestnictwa w XIV Ogólnopolskim Zjeździe Studentów Archiwistyki

W dniach 25-27 kwietnia 2012 roku w Szczecinie odbył się XIV OZSA. Uniwersytet Śląski, a w szczególności Instytut Historii i Studenckie Koło Naukowe Historyków UŚ miało przyjemność reprezentować 4 studentów, z których każdy przedstawił wyniki swoich badań w zakresie archiwistyki i archiwaliów. Nasze koło reprezentowali:

Kamil Brela – „Zasoby archiwalne parafii ewangelickiej w Katowicach”

Paweł Gad – „System obiegu dokumentów w SEKAP”

Konrad Kołakowski – „Relacje z działalności członków polskiego ruchu oporu na Górnym Śląsku na podstawie zbiorów Śląskiego Instytutu Naukowego im. J. Karaszewskiego”

Michał Przeniosło – „Relacje z działalności członków polskiego ruchu oporu na Górnym Śląsku na podstawie zbiorów Śląskiego Instytutu Naukowego im. J. Karaszewskiego”.

Sam zjazd był udanym doświadczeniem, a organizacja stała na wysokim poziomie. Także poziom referatów mógł budzić podziw słuchających. Ukaże się także pozjazdowa publikacja z najlepszymi referatami. Głosowanie na organizację kolejnej edycji wygrał Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.