Polskie Towarzystwo Fizyki Medycznej Oddział Sląski

Kim jesteśmy

Polskie Towarzystwo Fizyki Medycznej Oddział Śląski zrzesza Członków reprezentujących różne grupy zawodowe wykorzystujące w swojej pracy elementy szeroko pojętej dziedziny nauki jaką jest fizyka medyczna.
Wśród Członków PTFM o. Śląskiego są pracownicy

• Śląskiego Uniwersytetu Medycznego,

• Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach,

• Centrum Onkologii Instytutu Marii Curie-Skłodowskiej w Gliwicach,

• Centrum Onkologii w Katowicach,

• Beskidzkiego Centrum Onkologii

oraz wielu klinik na terenie woj. Śląskiego.

Systematycznie organizowane seminaria połączone z zebraniami Oddziału pozwalają na głęboką dyskusję na tematy związane z problemami zarówno naukowymi jak również prawnymi dotyczącymi fizyki medycznej oraz samych fizyków medycznych. W dobie ciągłej ewolucji przepisów określających prawa i obowiązki fizyków medycznych jak również ich możliwości rozwoju kariery zawodowej zadaniem Towarzystwa jest scharakteryzowanie sylwetki Fizyków Medycznych jako dynamicznie rozwijającej się grupy zawodowej w służbie zdrowia.

Na nasze cykliczne spotkania jako prelegenci, bardzo często zapraszani są specjaliści z całej Polski przedstawiający „nowinki ze świata fizyki medycznej”.

Korzystając z rosnącego zainteresowania fizyką medyczną oraz członkostwem w Towarzystwie postanowiono organizować cykliczne pikniki Polskiego Towarzystwa Fizyki Medycznej Oddział Śląski, które dają okazję nie tylko do prezentacji ośrodków, poznania działalności członków Oddziału ale przede wszystkim mocnej i trwałej integracji naszego środowiska.

imagesCATOJKOQ.jpg