"Setup: HumorSense", czyli ruchomy obrazek z prawej nie dotyczy reszty tekstu (chyba?). Manifest informatyka     :-) (-:    
Nie traktuj zbyt poważnie zaleceń systemu operacyjnego!     :-) (-:    
Internet dla każdego!     Po co komu tytuł magistra?     :-) (-:    

Otrzymałem kiedyś od kolegi poniższy e-mail.

Sent: 	 21 września 1998 o 09:11
To: 	 all
Subject: traj zis
Humor Sense

Bill Gates:

"Gdyby General Motors dokonał takiego postępu, jaki miał miejsce w przemyśle komputerowym, wszyscy jeździlibyśmy samochodami kosztującymi 25 dolarów i zużywającymi galon paliwa na 1000 mil."

W odpowiedzi na tę uwagę, rzecznik GM złożył na konferencji prasowej następujące oświadczenie:

Gdyby GM rozwinął technologię taką, jaką rozwinął Microsoft, wszyscy jeździlibyśmy samochodami o następujących własnościach:

 1. Auto ulegałoby wypadkowi dwa razy dziennie bez żadnego powodu.
 2. Po każdym nowym malowaniu znaków na jezdni należałoby kupić nowe auto.
 3. Od czasu do czasu auto stawałoby bez powodu na drodze; należałoby to uznać za normalne, zapalić ponownie silnik i kontynuować jazdę.
 4. Wykonywanie jakiegokolwiek manewru np. skrętu w lewo, powodowałoby czasami wyłączenie silnika, niemożność ponownego uruchomienia i w konsekwencji konieczność ponownego wbudowania silnika do samochodu.
 5. Tylko jedna osoba byłaby uprawniona do korzystania z auta, chyba że kupiłoby się wersje "Auto95" lub "AutoNT". Ale wówczas należałoby dokupić większą liczbę siedzeń.
 6. Macintosh wyprodukowałby wprawdzie pięciokrotnie szybszy, dwukrotnie łatwiejszy w obsłudze i niezawodny samochód napędzany energią słoneczną, ale mogący jeździć tylko po 5% dróg.
 7. Wskaźniki temperatury oleju, wody i lampka kontrolna alternatora zastąpione byłyby przez pojedynczy wskaźnik "general car default".
 8. Nowe siedzenia zmuszałyby każdego do posiadania tyłka tego samego rozmiaru.
 9. Przed zadziałaniem, poduszka powietrzna zapytałaby: "Are you sure?".
 10. Od czasu do czasu, bez powodu, samochód zamknąłby się i dałby się otworzyć tylko przez jednoczesne pociągnięcie za klamkę, przekręcenie kluczyka i przytrzymanie anteny radiowej.
 11. GM wymagałby od każdego klienta zakupu luksusowej wersji map samochodowych wydawnictwa Rand McNally (będącego wówczas firma podległą GM) nawet, jeśli kupujący ani ich by nie chciał, ani nie potrzebował. Rezygnacja z tej opcji powodowałaby natychmiastowe zmniejszenie osiągów samochodu o 50% lub więcej. Ponadto spowodowałoby to rozpoczęcie śledztwa przez Departament Sprawiedliwości na wniosek GM.
 12. Za każdym razem, gdy GM zaprezentowałby nowy model, kupujący samochody musieliby uczyć się wszystkiego od początku, gdyż nic nie działałoby tak, jak dotychczas.
 13. Aby zgasić silnik należałoby nacisnąć przycisk "Start".

Wg Snopes.com pierwotna, angielska wersja powyższego tekstu jest "fałszywką" i powstała w wyniku ewolucji wcześniej już znanych dowcipów :-(} Ktoś uznał, że będzie śmieszniej, gdy żartobliwy tekst włożyć w usta powszechnie znanych osób.