Harmonogram i zadania konkursowe

Drukuj

Harmonogram części eliminacyjnej konkursu:

Aktywne linki zawierają zestawy zadań konkursowych poszczególnych rund. Formularze do udzielania odpowiedzi będą wysyłane na adresy podane przy rejestracji. 

Ustalony został termin finału konkursu ŚFiStEk, odbędzie się on 13 czerwca b.r. w godzinach 10:00 - 13:00. Do finału zaprosimy 10 drużyn, które uzyskają najlepsze wyniki w eliminacjach.

Finał ŚFiStEk

Drukuj

Znamy już wyniki finału konkursu! 13.06 w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Ślaskiego odbyły się zawody finałowe. Przyjechało 10 zespołów laureatów konkursu. Uczestnicy zawodów finałowych pracowali przez 90 minut rozwiązując 6 zadań. Liczył się czas rozwiązania jak i poprawność odpowiedzi. Najlepiej z rozwiązaniami poradził sobie zespół z Technicznych Zakładów Naukowych w Częstochowie w składzie: Tomasz Marczak (kapitan), Maciej Nagiel i Artur Paprotny pracujący pod opieką nauczyciela Pani Agnieszki Chobot (na zdjęciu).

 

A oto wyniki zawodów finałowych:

 1. Techniczne Zakłady Naukowe w Częstochowie, zespół w składzie: Tomasz Marczak, Maciej Nagiel i Artur Paprotny, nauczyciel Agnieszka Chobot 455 punktów.
 2. V LO w Krakowie, zespół w składzie: Piotr Ryłko, Małgorzata Róg i Michał Woźny, nauczyciel Monika Palonek, 360 punktów.
 3. Publiczne LO Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi w Opolu w składzie: Piotr, Rudek, Marcin Krukowski, Jakub Wilczek, nauczyciel Ewa Michalska, 323,75 punktu.

  Czytaj więcej: Finał ŚFiStEk

Wyniki eliminacji

Drukuj

Przedstawiamy LAUREATÓW KONKURSU - 10 zespołów, które uzyskały najwyższe wyniki w eliminacjach i zakwalifikowały się do wielkiego finału (w przypadkowej kolejności).

Konkurs finałowy odbędzie się 13.06. br w godz 10:00-13:00 w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego, Katowice, ul Uniwersytecka 4 w sali 160. Do finału zapraszamy zakwalifikowane zespoły wraz ze swoimi nauczycielami.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Regulamin 2017

Drukuj

§ 1

Przedmiot konkursu

 1. Celem konkursu jest propagowanie analitycznych metod podejmowania decyzji w ekonomii i naukach społecznych oraz promowanie współpracy przygotowującej uczniów do pracy w zespołach projektowych. 
 2. Organizatorem konkursu jest Instytut Fizyki Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

§ 2

Warunki uczestnictwa w konkursie  

 1. W konkursie mogą wziąć udział zespoły uczniów szkół średnich.
 2. Zespoły są trzyosobowe, składają się z uczniów danej szkoły, jeden uczeń może należeć tylko do jednego zespołu. Z jednej szkoły może pochodzić wiele zespołów.
 3. Każdy zespół wybiera sobie opiekuna spośród grona pedagogicznego szkoły.
 4. Wybrana osoba (kapitan) rejestruje zespół w terminie podanym w zaproszeniu na stronie zgłoszeniowej konkursu
 5. Zgłoszenie zawiera: nazwę szkoły wraz z jej adresem, imiona i nazwiska członków zespołu oraz opiekuna, e-mail i numer telefonu osoby reprezentującej zespół (uczeń lub nauczyciel).

  Czytaj więcej: Regulamin 2017

Kapituła konkursu 2017

Drukuj
 • Prof. zw. dr hab. Karol Kołodziej
  dziekan Wydziału Matematyki Fizyki i Chemii na Uniwersytecie Śląskim
 • Prof. dr hab. Jan Sładkowski
  prodziekan Fizyki na Uniwersytecie Śląskim
 • Dr hab. Armand Cholewka
  dyrektor d/s dydaktycznych Instytutu Fizyki
 • Prof. dr. hab. Marek Szopa
  przewodniczący Rady Naukowo-Programowej Ekonofizyki na Uniwersytecie Śląskim

  Czytaj więcej: Kapituła konkursu 2017

Więcej artykułów…

 1. Patronat i sponsorzy