ŚFiStEk 2017

Instytut Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, zaprasza serdecznie uczniów szkół średnich do udziału w konkursie ŚFiStEk, w którym liczy się umiejętność myślenia strategicznego oraz rozwiązywania problemów z zakresu statystyki i ekonomii. Termin rejestracji zespołów został przedłużony do 17.05 (środa) do godz. 20:00. Zgłoszenia dokonujemy poprzez link podany w regulaminie.

Do wygrania cenne nagrody o wartości:
- za zajęcia pierwszego miejsca: 500 zł/os. (1500 zł dla zespołu)
- za zajęcie drugiego miejsca: 400 zł/os. (1200 zł dla zespołu)
- za zajęcia trzeciego miejsca: 300 zł/os. (900 zł dla zespołu)
oraz nagrody książkowe i gadżety.

Pierwsze zadania zostaną rozesłane zespołom już 18.05 (czwartek) o godz. 18:00. Kolejne będą rozsyłane w poniedziałki i czwartki, zawsze o tej samej godzinie, do 5.06 włącznie. Zespoły mają maksymalnie 24 godziny na rozwiązanie zadań każdej rundy. W punktacji liczy się poprawność rozwiązania oraz czas jego nadesłania. Zespół wysyła tylko jedną odpowiedź na wszystkie lub niektóre pytania rundy, jeśli odpowiedzi w danej rundzie będzie więcej niż jedna, kolejne nie będą brane pod uwagę.