Otwarte Mistrzostwa Śląska 2014

PDF Drukuj
AZS sekcje - Ju-Jitsu

W dniu 7 czerwca 2014 roku reprezentacja AZS UŚ Katowice w skladzie  Ewcia LAJTNER, Grzegorz RZETECKI, Krzysztof WACHOWSKI, Marcin MAMCZUR i trener Paweł WĄSIEL- wzieła udział w Otwartych Mistrzostwach Śląska w Ju Jitsu w Rybniku.

W zawodach uczestniczyło ponad 120 zawodników i zawodniczek. Rywalizacja była prowadzona w dwóch odmianach: Fighting Ju Jitsu oraz          w Ne - Waza ( walka w parterze) wg. przepisów BJJ.

Nasi reprezentanci startowali w obu uzyskując świetne wyniki.

Ewa LAJTNER tegoroczna medalistka Akademickich mistrzostw Śląska w Judo zdobyla II miejsce w Ne Waza w kat. wagowej 62 kg. W walce      o medal w dogrywce do złotego punktu rzuciła przeciwniczkę na ko uchi gari całkowicie ja zaskakując :)

Grzesiu RZETECKI wystartował w dwóch odmianach i w obu odniósł sukces !!! W Ne - Waza w kat. wagowe 77 kg zajął                                     I miejsce po pasjonujacej walce finalowej, ktora wymagala 6 min dogrywki.

W Fightingu natomiast zajął Grzesiu miejsce II i także zaprezentował sie rewelacyjnie.

Paweł WĄSIEL - startujący trener :) zajął miejsce III.

Pozostali nasi zawodnicy Krzysztof WACHOWSKI i Marcin MAMCZUR zaliczyli swój pierwszy start w odmianie fighting i zdobyli bezcenne doświadczenie co napewno zaprocentuje w przyszłości :)